Amphenol Aerospace Operations M83723/75R22328
M83723/75R22328 picture photo
Mfg. Part Number
M83723/75R22328
Brief Description
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
M83723/75R22328.pdf
Availability of M83723/75R22328
QUANTITY
M83723/75R22328 Order Process
Ship out your order
Specifications of M83723/75R22328
Internal Part NumberEIS-M83723/75R22328
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation8
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 23A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M83723/75R22328
Related LinksM83723/, M83723/75R22328 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
M83723/75R22328 Details Description
Related parts for M83723/75R22328
IC D/A CONV 12BIT R-R 8-DIP datasheet.pdf
PSOC EMU POD FEET FOR 8-SOIC datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 50POS M-M 6" datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 WW datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IEC INLET SNAP IN 4.8MM TAB datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 128POS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf