Amphenol Pcd M85049/26-1-12W
M85049/26-1-12W picture photo
Mfg. Part Number
M85049/26-1-12W
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Brief Description
CONN BACKSHELL
Datasheet Download
M85049/26-1-12W.pdf
Availability of M85049/26-1-12W
QUANTITY
M85049/26-1-12W Order Process
Ship out your order
Specifications of M85049/26-1-12W
Internal Part NumberEIS-M85049/26-1-12W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M85049/26-1-12W
Related LinksM85049/, M85049/26-1-12W Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
M85049/26-1-12W Details Description
Related parts for M85049/26-1-12W
CARD EXTEND PCI 184POS .050 3.3V datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES 20.0 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS SMD SNGL ROW datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
IC SWITCHER CV/CC 3.5W 8SOIC datasheet.pdf