Amphenol Pcd M85049/31-18W
M85049/31-18W picture photo
Mfg. Part Number
M85049/31-18W
Brief Description
CONN BACKSHELL
Datasheet Download
M85049/31-18W.pdf
Availability of M85049/31-18W
QUANTITY
M85049/31-18W Order Process
Ship out your order
Specifications of M85049/31-18W
Internal Part NumberEIS-M85049/31-18W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M85049/31-18W
Related LinksM85049, M85049/31-18W Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
M85049/31-18W Details Description
Related parts for M85049/31-18W
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 16K OTP 28SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 120V 32A TO-220F datasheet.pdf
BATTERY PACK 6.0V 3500MAH NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CT CONN MT REC ASSY 4P BLUE datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO35 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
ATTENUATOR 8.5 DB DC 18GHZ datasheet.pdf