Integrated Device Technology (IDT) M902-01-187.5000T
M902-01-187.5000T picture photo
Mfg. Part Number
M902-01-187.5000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCSO 187.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
M902-01-187.5000T.pdf
Availability of M902-01-187.5000T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M902-01-187.5000T Order Process
Ship out your order
Specifications of M902-01-187.5000T
Internal Part NumberEIS-M902-01-187.5000T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Mar/2013
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesM902-1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCSO (SAW)
Frequency187.5MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.354" W (9.00mm x 9.00mm)
Height0.110" (2.79mm)
Package / Case32-CLCC
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M902-01-187.5000T
Related LinksM902-01-, M902-01-187.5000T Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
M902-01-187.5000T Details Description
Related parts for M902-01-187.5000T
IC CTRLR POWER DGTL EEPROM 8DIP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 18POS datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 1.97"LX1.77"W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1927BGA datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT.5E 2M datasheet.pdf
CONN PLUG 0.4MM 34POS DUAL SMD datasheet.pdf