Epson MA-306 18.0000M-C0:ROHS
MA-306 18.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 18.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 18.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-306 18.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-306 18.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 18.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 18.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 18.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-306 18.0, MA-306 18.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 18.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-306 18.0000M-C0:ROHS
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DAC R-R LP 12BIT SOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 70MHZ 20HTSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2MM R/A T-H 10AU datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf