Epson MA-306 19.6608M-C3: ROHS
MA-306 19.6608M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 19.6608M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 19.6608 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-306 19.6608M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-306 19.6608M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-306 19.6608M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 19.6608M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 19.6608M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 19.6608M-C3: ROHS
Related LinksMA-306 19.66, MA-306 19.6608M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 19.6608M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-306 19.6608M-C3: ROHS
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS 3A 300V STRT DIP datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 2M datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 4SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TV 4C 4#12 SKT RECP datasheet.pdf
1500UF 25V 16X36 125C RAD datasheet.pdf