Epson MA-306 20.0000M-AG0: ROHS
MA-306 20.0000M-AG0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 20.0000M-AG0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 20.00 MHZ 7.0PF SMD
Datasheet Download
MA-306 20.0000M-AG0: ROHS.pdf
Availability of MA-306 20.0000M-AG0: ROHS
QUANTITY
MA-306 20.0000M-AG0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 20.0000M-AG0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 20.0000M-AG0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 20.0000M-AG0: ROHS
Related LinksMA-306 20.00, MA-306 20.0000M-AG0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 20.0000M-AG0: ROHS Details Description
Related parts for MA-306 20.0000M-AG0: ROHS
RECTIFIER BRIDGE 800V 1.9A D-37 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT STR PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
ASSY PWR RECT 110A 600V STD REC datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf