Epson MA-306 20.0000M-C0
MA-306 20.0000M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 20.0000M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 20.0000M-C0.pdf
Availability of MA-306 20.0000M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-306 20.0000M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 20.0000M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-306 20.0000M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 20.0000M-C0
Related LinksMA-306 20, MA-306 20.0000M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-306 20.0000M-C0 Details Description
Related parts for MA-306 20.0000M-C0
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
IC MAGNETIC FIELD SENSOR 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 30V AXIAL datasheet.pdf
SW INDICATOR PB SQ BLK HSNG SLD datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12.8V 400MW DO7 datasheet.pdf