Epson MA-306 24.5760M-C0:ROHS
MA-306 24.5760M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 24.5760M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 24.5760M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-306 24.5760M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-306 24.5760M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 24.5760M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 24.5760M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 24.5760M-C0:ROHS
Related LinksMA-306 24.5, MA-306 24.5760M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 24.5760M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-306 24.5760M-C0:ROHS
IC PROGRAM 4.900V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 1.8A SOT223 datasheet.pdf
HOOK&LOOP TAKTY .75"50# WHT 15' datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 19.11VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3.2W MONO D 9DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 0.6V 0.5A 5DFN datasheet.pdf