Epson MA-306 24.5760M-G3: ROHS
MA-306 24.5760M-G3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 24.5760M-G3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.5760 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-306 24.5760M-G3: ROHS.pdf
Availability of MA-306 24.5760M-G3: ROHS
QUANTITY
MA-306 24.5760M-G3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 24.5760M-G3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 24.5760M-G3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 24.5760M-G3: ROHS
Related LinksMA-306 24.57, MA-306 24.5760M-G3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 24.5760M-G3: ROHS Details Description
Related parts for MA-306 24.5760M-G3: ROHS
GDT 230V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPEA 45POS datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf