Epson MA-306 30.0000M-C0:ROHS
MA-306 30.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 30.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 30.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-306 30.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-306 30.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 30.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 30.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 30.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-306 30.0, MA-306 30.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 30.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-306 30.0000M-C0:ROHS
RES SMD 174K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DL R/A 4.75MM datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf