Epson MA-306 30.0000M-C0
MA-306 30.0000M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 30.0000M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 30.0000M-C0.pdf
Availability of MA-306 30.0000M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-306 30.0000M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 30.0000M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-306 30.0000M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 30.0000M-C0
Related LinksMA-306 30, MA-306 30.0000M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-306 30.0000M-C0 Details Description
Related parts for MA-306 30.0000M-C0
DIODE SCHOTTKY RF CC 15V SOT23 datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .125X.25 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 7 2.6-3.5MM YEL datasheet.pdf
INSERT MALE 6POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 110A 800V TO-94 datasheet.pdf
THERMISTOR PROBE 2.5K OHM 0.05C datasheet.pdf