Epson MA-306 30.0000M-C3: ROHS
MA-306 30.0000M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 30.0000M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 30.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-306 30.0000M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-306 30.0000M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-306 30.0000M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 30.0000M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 30.0000M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 30.0000M-C3: ROHS
Related LinksMA-306 30.00, MA-306 30.0000M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 30.0000M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-306 30.0000M-C3: ROHS
FIXED IND 6.8UH 250MA 1.45 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 360K OHM 1206 datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS 6.35MM REFL TO72 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-ULLGA datasheet.pdf
CABLE MARKER WSM 10 T 200/PK datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 35W TO263 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 2W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf