Epson MA-306 33.0000M-C0:ROHS
MA-306 33.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 33.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 33.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 33.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-306 33.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-306 33.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 33.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 33.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency33MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 33.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-306 33.0, MA-306 33.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 33.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-306 33.0000M-C0:ROHS
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-12VOUT 2W datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CORNER GUIDE & PADS,BLACK,30MM R datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
500 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 3 ROW 165 POS NO L datasheet.pdf