Epson MA-406 10.0000M-C3:ROHS
MA-406 10.0000M-C3:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 10.0000M-C3:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.60mm pitch
Datasheet Download
MA-406 10.0000M-C3:ROHS.pdf
Availability of MA-406 10.0000M-C3:ROHS
QUANTITY
MA-406 10.0000M-C3:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 10.0000M-C3:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 10.0000M-C3:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.157" W (11.70mm x 4.00mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 10.0000M-C3:ROHS
Related LinksMA-406 10.0, MA-406 10.0000M-C3:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 10.0000M-C3:ROHS Details Description
Related parts for MA-406 10.0000M-C3:ROHS
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 20A 24V datasheet.pdf
IC SNGL/DUAL PWR SUP CTRLR 8MSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HPK20H/AE20G/X datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
IC DIV-BY-N COUNTR PRESET 16-DIP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 73POS CRIMP datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf