Epson MA-406 10.0000M-G3: ROHS
MA-406 10.0000M-G3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 10.0000M-G3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 10.00 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 10.0000M-G3: ROHS.pdf
Availability of MA-406 10.0000M-G3: ROHS
QUANTITY
MA-406 10.0000M-G3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 10.0000M-G3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 10.0000M-G3: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 10.0000M-G3: ROHS
Related LinksMA-406 10.00, MA-406 10.0000M-G3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 10.0000M-G3: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 10.0000M-G3: ROHS
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 470 OHM 0201 datasheet.pdf
CONN ZIG-ZAG ZIF 51POS GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf