Epson MA-406 12.0000M-C0:ROHS
MA-406 12.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 12.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.60mm pitch
Datasheet Download
MA-406 12.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-406 12.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-406 12.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 12.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 12.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.157" W (11.70mm x 4.00mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 12.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-406 12.0, MA-406 12.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 12.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-406 12.0000M-C0:ROHS
TVS DIODE 78VWM 132.2VC AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
CONN SPRING 22POS SNGL .350 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 20POS DUAL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 91MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf