Epson MA-406 14.7456M-C0: ROHS
MA-406 14.7456M-C0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 14.7456M-C0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 14.7456 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 14.7456M-C0: ROHS.pdf
Availability of MA-406 14.7456M-C0: ROHS
QUANTITY
MA-406 14.7456M-C0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 14.7456M-C0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 14.7456M-C0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 14.7456M-C0: ROHS
Related LinksMA-406 14.74, MA-406 14.7456M-C0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 14.7456M-C0: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 14.7456M-C0: ROHS
IC DRIVER HALF BRIDGE 8DIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT HS LC2MOS 24DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS .156 GOLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 15A 125VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC PMU MULTI-STANDARD 48-QFN datasheet.pdf
FIELDLINE STAND-ALONE DEVICE datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIN-SIGNAL Q064M-B1-(SHROUD) datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf