Epson MA-406 15.0000M-B3: ROHS
MA-406 15.0000M-B3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 15.0000M-B3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 15.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 15.0000M-B3: ROHS.pdf
Availability of MA-406 15.0000M-B3: ROHS
QUANTITY
MA-406 15.0000M-B3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 15.0000M-B3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 15.0000M-B3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency15MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 15.0000M-B3: ROHS
Related LinksMA-406 15.00, MA-406 15.0000M-B3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 15.0000M-B3: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 15.0000M-B3: ROHS
IC QUAD BILATERAL SWITCH 14-SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
IC PFC CTRL AVERAGE CURR 16TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 166.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RJI CABLE 4XAWG22/7 TRAIHAN PP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED WARM-WHITE COB 80 CRI datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 30A AC/DC datasheet.pdf