Epson MA-406 15.3600M-B0: ROHS
MA-406 15.3600M-B0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 15.3600M-B0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 15.3600 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 15.3600M-B0: ROHS.pdf
Availability of MA-406 15.3600M-B0: ROHS
QUANTITY
MA-406 15.3600M-B0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 15.3600M-B0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 15.3600M-B0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency15.36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 15.3600M-B0: ROHS
Related LinksMA-406 15.36, MA-406 15.3600M-B0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 15.3600M-B0: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 15.3600M-B0: ROHS
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 46MA 11 OHM TH datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN SOCKET HSHM 55POS 5ROW R/A datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 200MA 200 MOHM datasheet.pdf