Epson MA-406 15.3600M-G3: ROHS
MA-406 15.3600M-G3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 15.3600M-G3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 15.3600 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 15.3600M-G3: ROHS.pdf
Availability of MA-406 15.3600M-G3: ROHS
QUANTITY
MA-406 15.3600M-G3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 15.3600M-G3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 15.3600M-G3: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
TypeMHz Crystal
Frequency15.36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 15.3600M-G3: ROHS
Related LinksMA-406 15.36, MA-406 15.3600M-G3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 15.3600M-G3: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 15.3600M-G3: ROHS
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SCR SENS GATE 600V 10A TO-251 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 52KB FLASH 85TFLGA datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX6651 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN SHROUDED HEADR 26POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IMPELLER 225X69MM 115VAC datasheet.pdf
6300UF 35V 25.4X53.98 85C AXI datasheet.pdf