Epson MA-406 20.0000M-AB0: ROHS
MA-406 20.0000M-AB0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 20.0000M-AB0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 20.00 MHZ 30.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 20.0000M-AB0: ROHS.pdf
Availability of MA-406 20.0000M-AB0: ROHS
QUANTITY
MA-406 20.0000M-AB0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 20.0000M-AB0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 20.0000M-AB0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 20.0000M-AB0: ROHS
Related LinksMA-406 20.00, MA-406 20.0000M-AB0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 20.0000M-AB0: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 20.0000M-AB0: ROHS
CAP CER 120PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SOP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 41.8MM CHASSIS datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 20.0K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 100A TO-220 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf