Epson MA-406 20.0000M-C0: ROHS
MA-406 20.0000M-C0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 20.0000M-C0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 20.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 20.0000M-C0: ROHS.pdf
Availability of MA-406 20.0000M-C0: ROHS
QUANTITY
MA-406 20.0000M-C0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 20.0000M-C0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 20.0000M-C0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 20.0000M-C0: ROHS
Related LinksMA-406 20.00, MA-406 20.0000M-C0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 20.0000M-C0: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 20.0000M-C0: ROHS
CAP POLYMER 100UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 5W T18 datasheet.pdf