Epson MA-406 25.0000M-B3: ROHS
MA-406 25.0000M-B3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 25.0000M-B3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 25.0000M-B3: ROHS.pdf
Availability of MA-406 25.0000M-B3: ROHS
QUANTITY
MA-406 25.0000M-B3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 25.0000M-B3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 25.0000M-B3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 25.0000M-B3: ROHS
Related LinksMA-406 25.00, MA-406 25.0000M-B3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 25.0000M-B3: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 25.0000M-B3: ROHS
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 7.2A 13 MOHM TH datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf