Epson MA-406 25.0000MD-C3: ROHS
MA-406 25.0000MD-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 25.0000MD-C3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 25.0000MD-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-406 25.0000MD-C3: ROHS
QUANTITY
MA-406 25.0000MD-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 25.0000MD-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 25.0000MD-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)