Epson MA-505 10.0000M-C3: ROHS
MA-505 10.0000M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 10.0000M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 10.00 MHZ 18.0 PF SMD
Datasheet Download
MA-505 10.0000M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-505 10.0000M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-505 10.0000M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 10.0000M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 10.0000M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 10.0000M-C3: ROHS
Related LinksMA-505 10.00, MA-505 10.0000M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 10.0000M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 10.0000M-C3: ROHS
FIXED IND 4.7UH 1.55A 55 MOHM TH datasheet.pdf
IC SW TRILITHIC 110MOHM TO263-15 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
HEATSINK 31X31X14.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 60MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP 4T SLD NONSHORT datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 100ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf