Epson MA-505 10.0000M-C3: ROHS
MA-505 10.0000M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 10.0000M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 10.00 MHZ 18.0 PF SMD
Datasheet Download
MA-505 10.0000M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-505 10.0000M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-505 10.0000M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 10.0000M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 10.0000M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 10.0000M-C3: ROHS
Related LinksMA-505 10.00, MA-505 10.0000M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 10.0000M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 10.0000M-C3: ROHS
DIODE GEN PURP 100V 30A DO203AB datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 7.69KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM UVLO HV 8SOIC datasheet.pdf
PROCESSOR MODULE 512KB FLASH datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOD323 datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 5VOUT 2W datasheet.pdf
CONNECTOR HOOD 4, 6 OR 8 SLOTS datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 75POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf