Epson MA-505 12.0000M-C0
MA-505 12.0000M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 12.0000M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-505 12.0000M-C0.pdf
Availability of MA-505 12.0000M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-505 12.0000M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 12.0000M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-505 12.0000M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 12.0000M-C0
Related LinksMA-505 12, MA-505 12.0000M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-505 12.0000M-C0 Details Description
Related parts for MA-505 12.0000M-C0
IC TRANSCEIVER CAN HI-SPD 8-SOIC datasheet.pdf
PLIERS ELEC NEEDLE NOSE 4" datasheet.pdf
IC ADC 12BIT+SAR 2CHAN 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 16"W datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf