Epson MA-505 14.7450M-C3: ROHS
MA-505 14.7450M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 14.7450M-C3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 14.7450 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-505 14.7450M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-505 14.7450M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-505 14.7450M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 14.7450M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 14.7450M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.745MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 14.7450M-C3: ROHS
Related LinksMA-505 14.74, MA-505 14.7450M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 14.7450M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 14.7450M-C3: ROHS
HOOK-UP STRND 20AWG GREEN 100' datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 12POS datasheet.pdf
2 FILER FOR 2C200 AND 2F200 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 86MM datasheet.pdf