Epson MA-505 24.0000M-C3: ROHS
MA-505 24.0000M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 24.0000M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.00 MHZ 18.0 PF SMD
Datasheet Download
MA-505 24.0000M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-505 24.0000M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-505 24.0000M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 24.0000M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 24.0000M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 24.0000M-C3: ROHS
Related LinksMA-505 24.00, MA-505 24.0000M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 24.0000M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 24.0000M-C3: ROHS
RES SMD 4.22K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 5POS 35DEG T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 3A 16WQFN datasheet.pdf