Epson MA-505 24.5760M-C0:ROHS
MA-505 24.5760M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 24.5760M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-505 24.5760M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-505 24.5760M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-505 24.5760M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 24.5760M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 24.5760M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 24.5760M-C0:ROHS
Related LinksMA-505 24.5, MA-505 24.5760M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 24.5760M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-505 24.5760M-C0:ROHS
PANEL CHASSIS 16.7X6X0.5" UNPTD datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A SSOT-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC CLK BUFFER/DVR 1:10 32TQFP datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 44POS 5A datasheet.pdf
PANEL SIDE KIT LOCKING 1/PR datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
IC DVR MULTICHANNEL POWERSSO28 datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf