Epson MA-505 25.0000M-C0:ROHS
MA-505 25.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 25.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-505 25.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-505 25.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-505 25.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 25.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 25.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 25.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-505 25.0, MA-505 25.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 25.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-505 25.0000M-C0:ROHS
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
ICL 40 OHM 15% 2A 15.88MM datasheet.pdf