Epson MA-506 10.0000M-B3: ROHS
MA-506 10.0000M-B3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 10.0000M-B3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 10.000 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 10.0000M-B3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 10.0000M-B3: ROHS
QUANTITY
MA-506 10.0000M-B3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 10.0000M-B3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 10.0000M-B3: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 10.0000M-B3: ROHS
Related LinksMA-506 10.00, MA-506 10.0000M-B3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 10.0000M-B3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 10.0000M-B3: ROHS
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.52KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
IC CHARGER USB COMP 20-UTQFN datasheet.pdf
RES 120 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 680 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
MANOMETER GAUGE COMPOUND datasheet.pdf
Quad, 14-bit, 50 MSPS Serial LVDS 1.8 V A/D Converter IC datasheet.pdf