Epson MA-506 10.0000M-C0:ROHS
MA-506 10.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 10.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 10.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-506 10.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-506 10.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 10.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 10.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 10.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-506 10.0, MA-506 10.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 10.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-506 10.0000M-C0:ROHS
CONN RECEPT 8POS FEMLE BOARD MT datasheet.pdf
VOLT DETECT IC N-CH OD 3.8V TO92 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5MM-30MM WIRE MOD datasheet.pdf
LED 3MM QUAD LEVEL G,G,Y/G,Y/G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf