Epson MA-506 10.0000M-C3: ROHS
MA-506 10.0000M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 10.0000M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 10.00 MHZ 18.0 PF SMD
Datasheet Download
MA-506 10.0000M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 10.0000M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-506 10.0000M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 10.0000M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 10.0000M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 10.0000M-C3: ROHS
Related LinksMA-506 10.00, MA-506 10.0000M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 10.0000M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 10.0000M-C3: ROHS
FIXED IND 1UH 3.4A 19 MOHM SMD datasheet.pdf
VARISTOR CHASSIS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 22.8MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 266 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 4.8V SSOT-2 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 3W datasheet.pdf