Epson MA-506 10.0000MC-D0: ROHS
MA-506 10.0000MC-D0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 10.0000MC-D0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 10.00 MHZ 22.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 10.0000MC-D0: ROHS.pdf
Availability of MA-506 10.0000MC-D0: ROHS
QUANTITY
MA-506 10.0000MC-D0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 10.0000MC-D0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 10.0000MC-D0: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±100ppm
Load Capacitance22pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 10.0000MC-D0: ROHS
Related LinksMA-506 10.00, MA-506 10.0000MC-D0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 10.0000MC-D0: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 10.0000MC-D0: ROHS
IC VOLT REG W/BATT DETECT 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 350MA 1.45 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16B PG21 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK N 50 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN ADAPTER 19P-19P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 56NF5% 630VDC RAD datasheet.pdf