Epson MA-506 14.7456M-C0
MA-506 14.7456M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 14.7456M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 14.7456M-C0.pdf
Availability of MA-506 14.7456M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-506 14.7456M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 14.7456M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-506 14.7456M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 14.7456M-C0
Related LinksMA-506 14, MA-506 14.7456M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-506 14.7456M-C0 Details Description
Related parts for MA-506 14.7456M-C0
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMB datasheet.pdf
PLUG 10POS 80DEG GRY/YEL 2.7-3.9 datasheet.pdf
IC CONV SYNC BUCK VR11.1 QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 72W datasheet.pdf