Epson MA-506 14.7456M-K0: ROHS
MA-506 14.7456M-K0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 14.7456M-K0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 14.7456 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 14.7456M-K0: ROHS.pdf
Availability of MA-506 14.7456M-K0: ROHS
QUANTITY
MA-506 14.7456M-K0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 14.7456M-K0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 14.7456M-K0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 14.7456M-K0: ROHS
Related LinksMA-506 14.74, MA-506 14.7456M-K0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 14.7456M-K0: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 14.7456M-K0: ROHS
IC ADC 12-BIT 333KSPS T/H 24SSOP datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC30G/ AE34M / ASC30 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 80VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
MIC TAB WITH LANCE L/P datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY SNAP DPDT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 6.42K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/06/135 1.5 BK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MKP 1.2UF 5% 1250VDC DRAWING T3 datasheet.pdf