Epson MA-506 16.2570M-C3: ROHS
MA-506 16.2570M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 16.2570M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 16.2570 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 16.2570M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 16.2570M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-506 16.2570M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 16.2570M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 16.2570M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.257MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 16.2570M-C3: ROHS
Related LinksMA-506 16.25, MA-506 16.2570M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 16.2570M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 16.2570M-C3: ROHS
CONN RING TONGUE 18-14AWG #10 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/2W MELF datasheet.pdf
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
CONN/JUMP FOR MOD TERM BLCK 2POS datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION SOT23-6L datasheet.pdf
CO2 0-2000PPM datasheet.pdf
CAP CER 5PF 9KV AXIAL datasheet.pdf