Epson MA-506 18.4320M-G3: ROHS
MA-506 18.4320M-G3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 18.4320M-G3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 18.4320 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 18.4320M-G3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 18.4320M-G3: ROHS
QUANTITY
MA-506 18.4320M-G3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 18.4320M-G3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 18.4320M-G3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 18.4320M-G3: ROHS
Related LinksMA-506 18.43, MA-506 18.4320M-G3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 18.4320M-G3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 18.4320M-G3: ROHS
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 8A 5V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A DO214AA datasheet.pdf
ENCODER 9MM SQ VERT 16PPR datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
FIXED IND 3.2UH 8A 18.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 5.36 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0402 datasheet.pdf