Epson MA-506 20.0000M-A3: ROHS
MA-506 20.0000M-A3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 20.0000M-A3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 20.00 MHZ 12.5PF SMD
Datasheet Download
MA-506 20.0000M-A3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 20.0000M-A3: ROHS
QUANTITY
MA-506 20.0000M-A3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 20.0000M-A3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 20.0000M-A3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 20.0000M-A3: ROHS
Related LinksMA-506 20.00, MA-506 20.0000M-A3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 20.0000M-A3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 20.0000M-A3: ROHS
CONN SOCKET 26PIN GOLD W/KEY/STR datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 30SEC DIN MNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 RW SN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2500PF 14KV SCREW datasheet.pdf