Epson MA-506 20.0000M-B3: ROHS
MA-506 20.0000M-B3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 20.0000M-B3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 20.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 20.0000M-B3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 20.0000M-B3: ROHS
QUANTITY
MA-506 20.0000M-B3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 20.0000M-B3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 20.0000M-B3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 20.0000M-B3: ROHS
Related LinksMA-506 20.00, MA-506 20.0000M-B3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 20.0000M-B3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 20.0000M-B3: ROHS
IC REG LDO 1.8V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 14.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 512 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf