Epson MA-506 22.1184M-C0:ROHS
MA-506 22.1184M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 22.1184M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 22.1184MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 22.1184M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-506 22.1184M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-506 22.1184M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 22.1184M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 22.1184M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 22.1184M-C0:ROHS
Related LinksMA-506 22.1, MA-506 22.1184M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 22.1184M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-506 22.1184M-C0:ROHS
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 10MSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 2.3A DPAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 17 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 30COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.555A 150 MOHM datasheet.pdf
6 INCHES GROUND TRACK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 24AWG YLW datasheet.pdf