Epson MA-506 22.1184M-C3: ROHS
MA-506 22.1184M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 22.1184M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 22.1184 MHZ 18.0 PF SMD
Datasheet Download
MA-506 22.1184M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 22.1184M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-506 22.1184M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 22.1184M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 22.1184M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 22.1184M-C3: ROHS
Related LinksMA-506 22.11, MA-506 22.1184M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 22.1184M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 22.1184M-C3: ROHS
IC REG LDO 5V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 400V 16A PNL MNT datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN SIDE VIEW datasheet.pdf
KIT EXTENSION FOR CY3215-DK datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL WDU 70/5 NAB datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf