Epson MA-506 24.0000M-C0:ROHS
MA-506 24.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 24.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 24.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-506 24.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-506 24.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 24.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 24.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 24.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-506 24.0, MA-506 24.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 24.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-506 24.0000M-C0:ROHS
MKR WIRE CLIP ON B/W 60 PC datasheet.pdf
QUICKIE* HEADER datasheet.pdf
IC XLATOR REG HEX 6BIT 28-PLCC datasheet.pdf
RES 10 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X2 YELLOW TH datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
DIODE FAST RECOVERY 8A DPAK datasheet.pdf