Epson MA-506 24.0000M-D3: ROHS
MA-506 24.0000M-D3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 24.0000M-D3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.00 MHZ 22.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 24.0000M-D3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 24.0000M-D3: ROHS
QUANTITY
MA-506 24.0000M-D3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 24.0000M-D3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 24.0000M-D3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance22pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 24.0000M-D3: ROHS
Related LinksMA-506 24.00, MA-506 24.0000M-D3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 24.0000M-D3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 24.0000M-D3: ROHS
CONN HEADER 2POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 24SO datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 3KV NP0 2325 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf