Epson MA-506 24.0000M-G0: ROHS
MA-506 24.0000M-G0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 24.0000M-G0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 24.00 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 24.0000M-G0: ROHS.pdf
Availability of MA-506 24.0000M-G0: ROHS
QUANTITY
MA-506 24.0000M-G0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 24.0000M-G0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 24.0000M-G0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)