Epson MA-506 24.5760M-C0
MA-506 24.5760M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 24.5760M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 24.5760M-C0.pdf
Availability of MA-506 24.5760M-C0
QUANTITY
MA-506 24.5760M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 24.5760M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-506 24.5760M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 24.5760M-C0
Related LinksMA-506 24, MA-506 24.5760M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-506 24.5760M-C0 Details Description
Related parts for MA-506 24.5760M-C0
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 34.41UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS R/A T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 12V datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
19P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
SENS PROX CAP M18 NPN NO 2M datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER RA GRN ME 3CKT datasheet.pdf