Epson MA-506 25.0000M-C0
MA-506 25.0000M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 25.0000M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 25.0000M-C0.pdf
Availability of MA-506 25.0000M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-506 25.0000M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 25.0000M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-506 25.0000M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 25.0000M-C0
Related LinksMA-506 25, MA-506 25.0000M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-506 25.0000M-C0 Details Description
Related parts for MA-506 25.0000M-C0
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCA JACK 2X3 RED/BLK datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS R/A datasheet.pdf
CONN FMALE M12 3POS R/A 2M CABLE datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf