Epson MA-506 25.0000M-C3: ROHS
MA-506 25.0000M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 25.0000M-C3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 25.0000M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 25.0000M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-506 25.0000M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 25.0000M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 25.0000M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 25.0000M-C3: ROHS
Related LinksMA-506 25.00, MA-506 25.0000M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 25.0000M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 25.0000M-C3: ROHS
RES ARRAY 4 RES 1.1 OHM 0804 datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 100NS 88SCSP datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 8.7VC SOT23 datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 88 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 110 POS STAG datasheet.pdf